niedziela, 19 maja 2013

Muzyka Filmowa - niezapomniane soboty


Kolejne, tym razem 74. notowanie Listy Przebojów Muzyki Filmowej z RMF Classic. Przy okazji jednej z lutowych audycji wspomniałam o niesamowitym i porywającym Tańcu Eleny z filmu 'Bandyta'. Zawsze wysoko, a w tym tygodniu ponownie na szczycie listy. 

Na drugim miejscu uwertura z filmu 'Upiór w Operze' chyba jeden z najbardziej klimatycznych muzycznych kawałków. W tym miejscu chciałabym wspomnieć o najlepszej wersji jaką oglądałam, a widziałam nie jedną. Mam na myśli wykonanie 'The Phantom of the Opera at the Royal Albert Hall' z 2011 roku, które było uczczeniem 25. rocznicy powstania Upiora. Spektakl był rewelacyjny oglądany na ekranie i nie wiem jak niesamowity musiałby być odbiór, właśnie tego wykonania, będąc na sali. Nie lada gratka dla fanów zarówno tytułu, jak i muzyki samej w sobie.

Na trzecim miejscu Listy Przebojów Neil Finn wyśpiewał 'Song of the Lonely Mountain'. Ze zmiennym szczęściem ale jak widać (i słychać) wciąż wysoko. Kolejny na podium utwór, który porusza struny w duszy. 
Wszystkie utwory poniżej :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz