poniedziałek, 22 grudnia 2014

Świąteczna ramówka


Okres przedświąteczny, a zwłaszcza czas od 24 do 26 grudnia zazwyczaj obfituje w świąteczne filmy, baśnie, opowieści bibilijne czy kolędowania i koncerty. Także i w tym roku pojawi się nieśmiertelny 'Kevin sam w domu', obowiązkowo w wigilijny wieczór (+ powtórki w kolejnych dniach). Któegoś roku widzowie dopatrzyli się braku tego filmu w świątecznej ramówce i narobili szumu rozsiewając wokół oburzenie, bo Kevin, film z lat 90tych stał się w wielu domach elementem tradycji. Nie zabraknie też innej klasyki z Chevy Chase'em w roli głównej czyli 'W krzywym zwierciadle: witaj Święty Mikołaju' (1989). W pierwszym dniu świąt pojawi się także komedia 'Święta Last Minute' (2004) oraz film animowany 'Artur ratuje Gwiazdkę'. Niestety 'Złoty Kompas' baśń filmowa także dla najmłodszych, pojawi się na wizji...pół godziny po północy (bez powtórek w innych dniach). Drugi dzień świąt to powtórki filmów z poprzednich dni, ale pojawi się też 'Świąteczna Gorączka', komedia z 1996 roku z Arnoldem Schwarzenegerrem, komedia muzyczna 'Zaczarowana' (2007) skierowana raczej dla młodszego odbiorcy, oraz 'Śnieżne psy' komedia rok rocznie pojawiająca się w telewizji w okresie zimowym.
Jednak dla mnie, od jakiegoś czasu, nowym 'Kevinem' czyli filmem obowiązkowym na święta jest 'Love Actualy' (To właśnie miłość), komedia romantyczna pokazująca perspektywy kilku osób/rodzin właśnie w tym świątecznym okresie. W tym roku będzie można film zobaczyć tylko (niestety) na Universal Channel dzisiaj 22 grudnia o 20:00 albo w wigilię o 1:30 (w nocy). Mimo wszystko gorąco zachęcam.

W weekend 27 i 28 grudnia wraca tradycyjna ramówka ale na uwagę zasługuje jeden film, 'Służące' (2011) nominowany do wielu nagród. Zobaczymy go w sobotę na tvp1 o godz. 20:25 albo w niedzielę o 13:40.

Świąteczna ramówka wydaje mi się w tym roku raczej... mało świąteczna, albo mniej niż zazwyczaj. Zapewne usiądzie się w rodzinnym gronie i obejrzy coś wspólnie, chociaż prędzej z dvd niż tv ;]

WESOŁYCH ŚWIĄT!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz