środa, 31 stycznia 2018

Która piosenka otrzyma Oscara?

Chciałoby się ocenić każdy film nominowany do Oscarów, możliwe ale nie najłatwiejsze zadanie. Prostsze i niemniej przyjemne jest ocenianie muzyki oraz piosenki filmowej. Mam wrażenie, że w tym roku konkurencja na piosenkę nie jest specjalnie duża. Spośród filmów, które oglądałam w tym roku żadna specjalnie nie zwracała uwagi, dopiero pod koniec 2017 pojawiły się dwie i obie otrzymały nominację. O wiele większy wybór jest w pełnej ścieżce dźwiękowej. 

Piosenki ułożyłam od najsłabszej do najlepszej podług mojej subiektywnej opinii i odczuć, oraz przy wsparciu muzyka nie znającego filmów, kontekstu, oceniającego piosenkę jako taką mającego na uwadze nominacje do prestiżowej nagrody.

Bardzo ładna, bardzo spokojna, bardzo nudna. Można się przy niej odprężyć i zasnąć. Odczucie: niczym gwiazdka na Hawajach. Coco to fantastyczna animacja i szczerze powiedziawszy miała ciekawsze piosenki w repertuarze, ta jest po prostu nudna.


Lepszy ciekawszy wydźwięk ma 'Mighty River' ale utwór ma ponad 5 minut i o ile lubię długie wyraziste utwory to ten po trzech minutach a kawałkiem zaczyna męczyć bo cały czas brzmi tak samo.


Dwie kolejne piosenki ustawiłabym na równi. Są całkowicie różne ale o wiele bogatsze dźwiękowo. Andra Day ma pasującą motywującą barwę, a Common dorzuca nieco różnorodności więc 'Stand up for something' wypada ciekawiej. Drugi utwór 'Mystery of love' to ciepła łagodna piosenka ale nie taka nudna jak 'Remember me'. Jest o wiele bogatsza instrumentalnie.Ostatni utwór to mój/nasz faworyt. Żywa, energetyczna piosenka z prostym i wyrazistym przesłaniem by zawsze być sobą i nigdy się nie poddawać. Keala Settle ma czysty silny głos. Ta piosenka się wyróżnia. Otrzymała Złotego Globa i oprócz Oscarów nominowana jest także do nagrody Brytyjskiej Akademii (BAFTA). Gorąco polecam pełen soundtrack do filmu.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz