czwartek, 10 kwietnia 2014

Smite - na arenie pośród bogów!

Smite to całkiem świeża gra typu MOBA czyli potocznie mówiąc arena walk online. Tym razem wcielamy się w postacie znane nam z mitologii greckiej, nordyckiej czy egipskiej, ale także tych mniej popularnych jak indyjska, majańska oraz chińska. Możemy wybrać Atenę, Nemesis, Thora, Kali, Ra, a to tylko kilkoro z obecnych w grze (póki co) 51 bohaterów. Mity potrafią się od siebie różnić bardzo, albo tylko w detalach. Dzięki studiu Hi-Rez odpowiedzialnemu za produkcję gry możemy dowiedzieć się wielu nowych i ciekawych opowieści, a niejedna potrafi zaintrygować. Oczywiście oprócz interesujących historii interesuje nas głównie rozrywka i zabawa.

Gra posiada kilka trybów rozgrywki, a poszczególni bogowie mają przypisane sobie role ‘strategiczne’, które wraz z rozwojem i doświadczeniem gracza mogą ulegać modyfikacji dzięki czemu rozgrywka potrafi być o wiele ciekawsza.

Bardzo dużo w odbiorze gry robi community czyli społeczność graczy. Nasłuchałam się i  widziałam jak w innej MOBie gracze naskakują na siebie, wyzywają, co tworzy złą energię, rozprasza, a gry w końcu mają być zabawą a nie stresem. W Smite tego raczej nie ma. Osobniki tego typu się zdarzają, jak wszędzie, ale tacy zazwyczaj szybko rezygnują. Najważniejsze to nie złościć się, ale edukować, czytać i praktykować, i nie wahać się prosić o pomoc innych – w końcu to gra drużynowa, a drużyna jest tak mocna jak najsłabsze ogniwo. Jeśli ktoś coś robi źle, to nie powinno się go wyzywać tylko wytłumaczyć – dla dobra drużyny – co tworzy lepszą energię i lepszy odbiór gry. Tule w kwestii refleksji ;) 

Ale nie tylko społeczność gry jest w porządku. Sami pracownicy Hi-Rez Studios mają do siebie dużo dystansu i pogody ducha! Doskonałym przykładem na to jest mini seria z ich udziałem na stronie YouTube. Można na niej znaleźć także prezentacje poszczególnych bogów i samouczki. Dobrą metodą nauki są ‘strumyczki’ na Twitchu, a streamerzy podpowiadają co kupować, jakie umiejętności wybierać i jak grać poszczególnymi rolami. Do gry można dołączyć klikając tutaj. Zapraszam, bo warto, a przynajmniej można sprawdzić czy taki tryb gry się podoba. Oprócz poleconych kanałów oraz stron ja również chętnie pomogę :) a na koniec krótki cinematic zaprezentowany po zakończonej becie gry.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz