czwartek, 31 lipca 2014

Valiant Hearts - The Great War


Rynek gier jest niezwykle bogaty i zróżnicowany, ale coraz częściej niestety powtarzalny. Czasami jednak znajdzie się pośród nich perełka, która powinna zainteresować nie tylko graczy.

Ubisoft w innych swoich produkcjach pokazał jak dużą wagę przywiązuje do wiedzy zawartej w grach w wielu jej dziedzinach. Valiant Hearts : The Great War to gra, która ukazała się w tym roku a historia bohaterów rozgrywa się na froncie pierwszej wojny światowej. Wiedza, o której zdążyłam wspomnieć, przedstawiona jest tutaj w postaci krótkich wpisów w dzienniku oraz ‘znajdziek’ tematycznych dzięki czemu nie ma przesytu informacji. Nie jest to jednak (tylko) gra edukacyjna. Jest to typ platformówki i zawiera w sobie wiele elementów logicznych oraz zręcznościowych. Ale najważniejsza jest zawsze opowieść, poruszająca historia kilku osób oraz psa, których losy splotły się podczas wydarzeń wojennych. Przyjaźń, braterstwo i rodzina w konfrontacji z brutalnością i okrucieństwem tej strasznej wojny. Gra jest nośnikiem wielu emocji, czasami bardzo silnych (powodujących efekt mokrych oczu) i to jest jej ogromny plus. Obok tej produkcji nie można przejść obojętnie.

Dla kogo jest ta gra? Na pewno dla osób lubiących typ gier platformowych, ale zawierających w sobie coś więcej niż tylko bieganie i skakanie. Dla osób, które lubią historię, albo w sposób bezbolesny chciałyby poznać jej fragment. W końcu co jest istotne, jest to gra dla osób w każdym wieku, zarówno młodzieży jak i dorosłych, choć z pewnością każde odbierze tę grę w nieco inny sposób. Zdecydowanie polecam zapoznać się z nią każdemu, i chociaż nic nie zastąpi gry to przynajmniej obejrzeć. Wydaje się, że Ubisoft w końcu zrobiło coś dobrze od początku do końca: Valiant Hearts : The Great War.

8/10

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz