sobota, 1 lutego 2014

Witam w nowym roku... po miesiącu ;)


Po krótkiej (ledwie miesięcznej) ale koniecznej przerwie wracamy z nową energią i zaangażowaniem. W końcu trzeba zadbać o noworoczne postanowienia, kopnąć się w tyłek i pracować!
Za nami styczeń i co nieco w tym czasie się  wydarzyło. 12 stycznia  w Los Angeles miało miejsce rozdanie Złoty Globów. American Hustle otrzymało wiele nominacji i nagród. Na uwagę zasługuje zwłaszcza Jennifer Lawrence, która zbiera coraz większe laury w filmowej społeczności. Także Wilk z Wall Street z nagrodzonym Globem Leonardo DiCaprio może zrobić sporo zamieszania podczas rozdawania kolejnych filmowych nagród. Za dwa tygodnie, 16 lutego wręczone zostaną nagrody Brytyjskiej Akademii Sztuk Filmowych i Telewizyjnych, konkurencja jest silna w większości kategorii i wydaje mi się, że tylko Kraina Lodu bijąca rekordy box office jest całkiem pewnym zwycięzcą w kategorii animacji. Ceremonia rozdania nagród Amerykańskiej akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej odbędzie się 2 marca. Jeszcze nie zapoznałam się ze wszystkimi nominowanymi do Oscara produkcjami ale już mogę wyrazić swoje rozczarowanie dotyczące nominacji dla drugiej części Hobbita. Niby nominacje są trzy, ale tylko w technicznych kategoriach, mianowicie za dźwięk, montaż dźwięku i efekty specjalne. Tak jak w przypadku ubiegłorocznych nagród, widocznie Akademia stwierdziła, że więcej nagród i nominacji PJ nie potrzebuje. Oczywiście jest to moje osobiste odczucie.


Czytelniczym celem w tym roku jest oczywiście poprawienie swojego wyniku. Ponieważ nie jestem typem osoby, która robi i czyta coś na siłę, pojawią się tu recenzje nie tylko 'świeżynek' ale i starszych książek, albo tych mniej popularnych czy znanych, ale godnych uwagi. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie, chętnie też zapoznam się z czymś poleconym :)

Tak jak i w ubiegłym roku pojawią się także recenzje ciekawych i raczej niezależnych gier, seriali, albumów muzycznych, a także ciekawych wydarzeń kulturalnych. Więcej, więcej, więcej i mam nadzieję, że także lepiej i ciekawiej.
Zapraszam też na nową stronę na Facebooku ;]

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz